האטרקציות והדברים הטובים ביותר לתיירות לעשות בקיירנס

האטרקציות והדברים הטובים ביותר לתיירות לעשות בקיירנס
קיירנס טרופית ומתויירת, מתגאה במיקום אידילי בין שונית המחסום הגדולה ליערות הגשם השופעים והרמה המכוסה עננים של רמת את'רטון. תיירים רבים משתמשים בקיירנס כבסיס לטיולים אל פניני הטבע הסמוכות הללו, אך העיר עצמה מציעה אטרקציות תיירותיות רבות ואווירת נופש נעימה. הרחובות עטורי הדקלים ושלל מפעילי הטיולים בעיר מוסיפים לאווירה של הרפתקה טרופית. בילוי מועדף כאן הוא שיטוט לאורך טיילת קיירנס, טיילת על קו המים שלאורכה פארקים, מגרשי משחקים, בתי קפה ואטרקציות בנושא מים. חופים אידיליים משתרעים מצפון ומדרום לעיר, מטריניטי ביי עד פורט דאגלס, אם כי אין בקיירנס רצועת חול הגונה.

ביקור בשונית המחסום הגדולה, הרפתקאות במדבר באזור המורשת העולמית הטרופית הרטובה, וטיולים ציוריים לכפר יער הגשם קורנדה נמצאים בראש סדר היום התיירותי. לא פלא שקיירנס נמצאת ברשימת יעדי התיירות הפופולריים ביותר באוסטרליה.

1. הפלגות שונית המחסום הגדולה וטיסות נוף
מבט אווירי של שונית המחסום הגדולה ליד קיירנס
מבט אווירי של שונית המחסום הגדולה ליד קיירנס
הפלגה אל אחד האוצרות הגדולים ביותר של אוסטרליה, שונית המחסום הגדולה, המוכרת למורשת עולמית, היא אחד הדברים הפופולריים ביותר לעשות מקיירנס. השונית, המשתרעת על פני 2,300 קילומטרים, היא אחת המערכות האקולוגיות העשירות ביותר על פני כדור הארץ, עם מגוון מדהים של אלמוגים קשים ורכים ואינספור מינים של דגים, רכיכות וחיות ימיות אחרות, כולל דולפינים, צבים וכרישים.

בין אם תרצו לשנרקל או לצלול, הדרך הטובה ביותר לראות את פלא הטבע המרוחק הזה היא בסיור מאורגן. 8.5 שעות הצלילה והשייט עם שנורקל בשונית המחסום הגדולה מקיירנס לוקחים אתכם אל השונית על סירת יוקרה של 100 נוסעים תוך קצת יותר משעה, עם ביולוג ימי על הסיפון. למי שרוצה גם לראות את השונית מלמעלה, סיור המסוקים הנופי של שונית המחסום הגדולה והשייט מקיירנס הוא אפשרות פנטסטית המאפשרת לך להתאים אישית את הסיור שלך. אתה יכול לטוס בכיוון אחד אל השונית ובחזרה, או ליהנות מטיסה הלוך ושוב עם זמן לארוחת צהריים, שנורקלינג ושחייה.

2. טיילת קיירנס
מול הים
טיילת | צילום DeRass / תמונה שונה
Cairns Esplanade הוא מקום נפלא ליהנות מטיול זריחה או שקיעה ולספוג את האווירה של עיירה מסבירת פנים זו. שיקום מאסיבי הפך את רצועת החוף הזו למרכז חברתי תוסס ומרכז בילוי, המתאים הן למקומיים והן לתיירים. הטיילת משתרעת לאורך קו המים של העיר וכוללת כעת פארקים טרופיים שופעים, מגרשי משחקים, לגונת שחייה וטיילת. חיות ציפורים שופעות במנגרובים ובמשטחי גאות שוליים, והסימנים הפרשניים חולקים סקרנות מעניינות לגבי האקולוגיה של האזור.

בין אוצר האטרקציות החינמיות ניתן למצוא פארק בולדרינג, מגרשי כדורעף חופים, שבילי אופניים, פארק סקייטים, ציוד כושר, מגרשי משחקים בנושא מים ועוד. מסעדות ובתי קפה מציעים מגוון אפשרויות לסעודה, והפיקניקים ימצאו ברביקיו פזורים לאורך המדשאות.

האתר הרשמי: http://www.cairnsesplanade.com/

3. הגנים הבוטניים של קיירנס
הגנים הבוטניים של קיירנס, שהוקם במקור בשנת 1886, מתגאים באחד האוספים הטובים ביותר של צמחים טרופיים באוסטרליה. אגודלים ירוקים יכולים לערוך סיור עצמי דרך מספר גנים קליידוסקופיים המציגים יותר מ-4,000 מיני צמחים שונים. גן פלקר הרשמי מדגיש בתי גידול טרופיים מרחבי העולם עם צמחי ג'ונגל ויער גשם מדרום מזרח אסיה, אפריקה, דרום אמריקה וקווינסלנד. מכאן, תוכלו לטייל לאורך טיילת יער הגשם אל אגמי Centenary, גן עדן לציפורים עם בתי גידול מתוקים ומים מלוחים כאחד. מהגנים הראשיים, שבילים מובילים אל חלקת יער גשם על מורדות הר ויטפילד, עם נופים מרהיבים של העיר וקו החוף. דגשים נוספים כוללים את גן השימוש בצמחים האבוריג'ינים, אוסף במבוק, בית שרכים וגן מורשת גונדוואן, העוקב אחר התפתחותם של צמחים טרופיים לחים באוסטרליה. זהו אחד הדברים הטובים ביותר לעשות בתקציב בקיירנס; הכניסה חינם.

כתובת: 1 Collins Avenue, Cairns
האתר הרשמי: http://www.cairns.qld.gov.au/cbg

4. טיול יום לקורנדה
אחד מטיולי היום הפופולריים ביותר מקיירנס